Sťahovanie Žilina

Sťahovanie ŽilinaVyužiť pri sťahovaní pomoc profesionálov alebo skúsiť využiť vlastné sily?

Sťahovanie je veľmi dôležitou situáciou v živote človeka, pri ktorej sa musí rozhodovať. Za svoj život sa človek presťahuje viac ráz. Ten, ktorý si už sťahovanie zažil, vie, aké náročné je sa  presťahovať, na čo všetko treba popritom myslieť. Kým sa rozhodnete, či využijete k presťahovaniu vlastné sily a sily svojich blízkych alebo profesionálnu pomoc, prečítajte si nasledujúce riadky, ktoré Vám toto rozhodovanie uľahčia.

Platiť, alebo „neplatiť“

Ľudia vidia na prvom mieste, že profesionálne služby budú musieť zaplatiť, pričom pri sťahovaní po vlastnej línii ušetria, pretože rodine a kamarátom platiť nemusia. Je ale v skutočnosti naozaj tak? V nasledujúcom blogu Vám predstavíme konkrétne situácie, ktoré sa môžu vyskytnúť pri sťahovaní svojpomocne a sťahovaní za pomoci firmy.

Sťahovanie svojpomocne

Chceme sa sťahovať. Na začiatok budeme potrebovať vybaviť si v práci dovolenku. Následne si musíme nájsť firmu, ktorá prenajíma veľké auto, potom zabezpečiť ľudí – rodina, kamaráti, ktorí budú ochotní mi pomôcť a budú sa môcť uvoľniť z práce – takže opäť si musia vybaviť dovolenku ďalší ľudia. Za prácu platiť nemusíte, ale náklady na pohonné hmoty, prenájom auta či dovolenky určite vzniknú. Na rad prichádza horšia súčasť sťahovania. Zbaliť to neskutočné množstvo vecí, ktoré má každý doma. Od porcelánu, cez techniku až po oblečenie. Všetko je nutné dať do úložných boxov, vriec, škatúľ. A navyše, nechceme aby sa nám niečo rozbilo alebo obilo, takže obaľovanie nám zaberie veľmi veľa času a niekedy aj dovolenku navyše. Na všetko si musíme pozháňať potrebné veci a až potom ideme začať baliť. Takže potrebné veci si zabezpečíme hľadaním, behaním a otravovaním ďalších známych.  Keď už je všetko nachystané, zabezpečené auto na sťahovanie, statní chlapi na nosenie nábytku, kuchárka, ktorá ich pohostí a pripravené nervy na sťahovanie, pri ktorom sa môže čo-to aj obiť, a ide sa na samotné sťahovanie.

Sťahovanie s pomocou profesionálov

Pri tejto druhej možnosti  je vyššie spomínané ľahké a sťahovanie bude príjemnejšou záležitosťou. Pri rozhodnutí využiť profesionálnu pomoc sťahovacej spoločnosti stačí zavolať a dohodnúť si termín sťahovania a začať sa tešiť na nový domov. Vieme Vám zabezpečiť kompletný servis sťahovania. Využite možnosť, že Vám Vaše veci zabalíme, demontujeme, prenesieme, ale aj vybalíme a zmontujeme. Po celom procese stačí uhradiť faktúru a sťahovanie je za Vami.

Aké sú výhody z profesionálneho sťahovania?

V prípade  svojpomocného sťahovania je nutné zabezpečiť všetky činnosti, ktoré sa týkajú sťahovacieho procesu a tým vznikajú skryté náklady, ktoré nepriamo súvisia so sťahovaním a tým sa celková cena zvýši (občerstvenie, pohonné hmoty, prenájom auta, ušlá mzda, čas vynaložený na sťahovanie, …). Nezanedbateľnou nevýhodou svojpomocného sťahovania je riziko, že sa veci počas prevozu poškodia, obijú a rozbijú. Náklady na takéto súkromné sťahovanie opäť vzrastú. Množstvo stresu, ktoré sa počas takéhoto sťahovania vznikne je teda dosť veľké.

V prípade, že využijete služby profesionálneho teamu predídete zbytočným starostiam, stresu, poškodeniu majetku a psychickému tlaku. Môžete sa spoľahnúť, že Váš majetok bude presťahovaní bez poškodenia. Každá spoľahlivá sťahovacia firma musí mať uzavreté poistenie poškodenia majetku, ktoré by sa prípadne vyskytli počas prevozu alebo manipulácie.

Práve sme Vám poukázali na všetky za a proti pri dvoch typoch sťahovania. Po premyslení a zvážení: ,, Čo myslíte, ktorá možnosť je lepšia? Veríme, že po prehodnotení všetkých možných situáciách a starostí, ktoré vzniknú popri sťahovaní si vyberiete tú najvýhodnejšiu možnosť.

Sťahovanie bytov Žilina

Sťahovanie kancelarií Žilina

Sťahovanie nábytku Žilina

Sťahovanie trezorov Žilina

Sťahovanie klavírov Žilina

Baliaci materiál Žilina

Späť na sťahovanie