Sťahovanie Bratislava

Sťahovanie BratislavaNajať si profesionálov alebo to zvládnuť svojpomocne?

V živote človeka nastávajú rôzne situácie, v ktorých stojí pred určitým rozhodnutím. Jednou z týchto situácií je aj sťahovanie. Človek sa počas svojho života v priemer sťahuje niekoľko krát. Tí, ktorí sťahovanie už zažili, asi budú vedieť čo všetko to obnáša. Pokiaľ sa rozhodujete, či sa budete sťahovať svojpomocne – resp. s pomocou blízkych a známych, alebo za pomoci profesionálov, na nasledujúcich riadkoch Vám prinášame zopár faktov, ktoré Vám toto rozhodovanie uľahčia.

Platiť, alebo „neplatiť“

Väčšina ľudí vidí v prvom momente iba to, že profesionálom bude musieť za služby zaplatiť, ale rodine a známym predsa platiť nemusí. Takto môžu ušetriť nejaké to euro a použiť ho napríklad na novú sedaciu súpravu, alebo na niečo iné. Je to ale skutočne tak? Teraz si skúsime predstaviť dve modelové situácie pri sťahovaní. Jedna bude svojpomocné sťahovanie, alebo sťahovanie vo vlastnej réžii a druhá bude sťahovanie za pomoci spoločnosti.

Sťahovanie vo vlastnej réžii

Ideme sa sťahovať. Čo všetko budeme potrebovať na začiatok. V prvom rade si stanovíme termín sťahovania. Je pravdepodobné, že v práci si budeme musieť vybaviť dovolenku. Potrebujeme zabezpečiť nejaké veľké auto. Poviete si, to nie je žiadny problém. Brat, švagor, svokor alebo kamoš zo školy predsa takú dodávku má a určite mi rád pomôže. Samozrejme že to môže byť pravda. Ale dotyčný bude tiež potrebovať nejaké to voľno, aby Vám pri sťahovaní pomohol… Povedzme si úprimne, za prácu mu platiť nebudete, ale na pohonné hmoty mu niečo prispieť predsa len musíte. Čo ďalej? Teraz prichádza možno tá najhoršia časť sťahovania. Máte doma kopu vecí? Množstvo porcelánu, doplnkov, skríň a ostatných potrebných zariadení? Nie ste jediný. Všetko treba starostlivo zabaliť a uložiť do škatúľ. Určite by ste neboli radi, keby sa rozbila Vaša obľúbená váza, alebo odrel krásny masívny stolík.

Takže najprv môžete začať zháňať baliace potreby a škatule a následne môžete začať baliť. Čím viac vecí, tým viac materiálu potrebujete. Koľko času asi strávite pri behaní po obchodoch a zháňaní potrebných vecí na uloženie a prepravu? Asi uznáte, že pomerne dosť. Ďalej potrebujete pár statných chlapov, ktorí Vám pomôžu pri prenášaní nábytkov ale aj drobností. Tu sa núka možnosť využiť rodinu a priateľov. Príde pomôcť svokor, švagor, sused… Presuňme sa do fázy, že prichádza deň D. Ideme sa sťahovať. Auto zabezpečené, veci pobalené, chlapi začínajú pracovať. Popri tom všetkom zhone potrebujete nachystať aj nejaké menšie občerstvenie. Počas práce vyhladne predsa každý a aj tekutiny treba dopĺňať. Skutočnosť, že pri strese a postupnej únave všetkých aktérov sťahovania sa sem-tam môže aj s niečím buchnúť, alebo sa nejaká vec môže zle položiť v aute a pri prevoze mierne poškriabať, alebo poškodiť, radšej ani nebudeme rozoberať. Na konci dňa je celé osadenstvo unavené, ale Vy môžete byť spokojní, lebo už ste úspešne presťahovaní .

Pomôžem ja tebe, ale aj ty mne

Mať množstvo známych a rodinu, ktorá vždy pomôže je na nezaplatenie. Ale rátate s tým, že pokiaľ bude pomocná ruka podaná Vám, na oplátku sa budete musieť revanšovať a pomôcť aj Vy? Toto je jedna z vecí, na ktorú často zabúdame.

Sťahovanie s pomocou profesionálov

Teraz sa pozrieme na druhú možnosť. Čo všetko je potrebné spraviť, keď sa rozhodneme využiť služby sťahovacej spoločnosti? Stačí zavolať, dohodnúť si termín a tešiť sa na sťahovanie. V súčasnosti firmy ponúkajú kompletný servis od balenia vecí, demontáže až po vybalenie a následnú montáž. Na záver stačí uhradiť faktúru a celé sťahovanie je minulosťou.

Čo z toho vyplýva?

Pokiaľ sa chcete pustiť do sťahovania na vlastnú päsť, treba si uvedomiť, že aj keď priame náklady sa javia ako nízke, nakoniec sa ukážu takzvané skryté náklady, ktoré celkovú cenu sťahovania navýšia. Na mysli máme spomínané občerstvenie, objednanie auta, alebo náklady na pohonné hmoty. Tiež náhradu za ušlú mzdu – či už Vašu, alebo ľudí, ktorí Vám pomáhali. Nezabudnite si zarátať aj čas, ktorý budete potrebovať, keď budete zase pomáhať Vy im. Ďalšou skutočnosťou, ktorú treba citlivo zvážiť je možnosť, že sa Váš majetok poškodí pri manipulácii alebo pri prevoze. To znamená ďalšie dodatočné náklady pre Vašu peňaženku. Popri tomto všetkom si ešte „užijete“ množstvo stresu. Ak sa rozhodnete, že využijete služby firmy, sťahovanie prežijete bez zbytočných starostí. Nehrozí Vám žiadny fyzický ani psychický kolabs. Ak sa náhodou obávate poškodenia majetku, Vaše obavy sú zbytočné. Každá spoľahlivá firma má automaticky uzatvorené poistenie na poškodenie majetku či už pri manipulácii, alebo pri prevoze.

Teraz ste mali možnosť vidieť všetky za a proti. Čo si myslíte, ktorá možnosť je lepšia? Či sa už rozhodnete pre firmu, alebo pre svojpomocné sťahovanie, najprv citlivo zvážte všetky okolnosti a ujasnite si, čo je skutočne výhodnejšie. Ak sa potrebujete sťahovať v Bratislave a jej okolí, sme pripravení túto zákazku profesionálne splniť.
Sťahovanie Bratislava, Pezinok, Senec a Malacky.

Sťahovanie bytov Bratislava

Sťahovanie kancelarií Bratislava

Sťahovanie nábytku Bratislava

Sťahovanie trezorov Bratislava

Sťahovanie klavírov Bratislava

Baliaci materiál Bratislava

Späť na sťahovanie