SŤAHOVANIE ŤAŽKÝCH BREMIEN – AKO TO ROBÍME MY

SŤAHOVANIE ŤAŽKÝCH BREMIEN – AKO TO ROBÍME MY

Sťahovanie ťažkých bremien predstavuje vo svete sťahovania osobitú kapitolu. Základný rozdiel spočíva v tom, že sťahovanie je pre váhu danej veci oveľa náročnejším procesom ako tomu býva pri klasickom sťahovaní. Pokiaľ sa rozhodnete pre sťahovanie veľkých bremien vo vlastnej réžii, budete musieť zvládnuť sťahovanie ťažkých vecí, čo je zložitá a riskantná úloha. Sami uznáte, že napríklad presťahovať trezor môže byť riadna fuška. Predsa len, je navrhnutý tak, aby ochránil nie len Vaše cennosti a majetok, ale aj tak, aby bol jeho presun veľmi náročný a tým pádom odradil možných zlodejov. Súhlasíte? Na nasledovných riadkoch Vám priblížime pár spôsobov ako sa to dá zvládnuť.

PREHODNOŤTE MOŽNOSTI SŤAHOVANIA

Sťahovanie veľkého trezora nie je žiadnou srandičkou a pokiaľ ste toho názoru, že to zvládnete aj sami, skúste prehodnotiť svoje rozhodnutie. Manipulácia s ťažkými bremenami si vyžaduje nie len špeciálne nástroje, ale aj vhodnú obuv a oblečenie. Nehovoriac o tom, že potrebujete dodržať všetky bezpečnostné pravidlá, aby nedošlo k ujme na zdraví alebo majetku. Najlepšou a najjednoduchšou možnosťou je využiť služby profesionálov. Skúsení odborníci presťahujú Váš trezor bez následkov a bez možných úrazov.

BEZPEČNÉ PRESŤAHOVANIE

Nato, aby sme bezpečne a bez akejkoľvek ujmy na majetku alebo zdraví presťahovali Váš trezor (prípadne iné ťažké bremeno) využívame špeciálne nástroje, ktoré nie je možné dostať iba tak. Na zdvíhanie a prenášanie ťažkých bremien využívame tzv. „dollies“ špeciálne zariadenie, ktoré nám umožňuje bezpečnú manipuláciu s akokoľvek ťažkým kusom. Pri sťahovaní si treba vždy premyslieť čo a ako bude prebiehať. Potrebné je poznať priestor, ak napríklad ide o sťahovanie po úzkych chodbách alebo schodoch, je to oveľa náročnejšia práca.

CHRÁŇTE PODLAHY A STENY

Dôležitým krokom pri sťahovaní ťažkých bremien je ochrana podláh a stien. Nakoľko ide o ťažké bremená – vážiace niekoľko stoviek kilogramov, je nevyhnutné, aby ste podlahy poprikrývali a tak ich ochránili pred poškodením. Zároveň daný predmet obaľte do starých diek, alebo baliacich materiálov. Môžete tak urobiť Vy, alebo to za Vás môže spraviť sťahovacia spoločnosť.

ODSTRÁŇTE ŤAŽKÉ PREDMETY

Pokiaľ sa vo Vašom trezore nachádzajú cennosti, ktoré sú ťažké, pred samotným sťahovaním obsah trezoru vyprázdnite. Trezor sa týmto krokom odľahčí a manipulácia s ním bude jednoduchšia. Nezabudnite nato, že dvere trezoru musia byť zatvorené a riadne zabezpečené. Bolo by katastrofou, keby sa pri manipulácii a prevoze otvorili. Mohlo by to spôsobiť množstvo škôd a aj ublíženie na zdraví. Sťahovacia spoločnosť Váš trezor zaistí rôznymi popruhmi a znehybní ho, aby sa nikto nezranil.

NAKLÁDKA TREZORA

Skúšali ste rozmýšľať nad tým, ako môžeme zabezpečiť prepravu tak ťažkého bremena ako je trezor? Odpoveď je jednoduchá. K dispozícii máme špeciálne auto vybavené mechanizovanou nakladacou rampou, bez ktorého by bola preprava nemožná. Nakladacia rampa je základom pre bezpečnú a ľahkú prepravu Vášho trezora.

Či sa už rozhodnete využiť služby sťahovacej spoločnosti, alebo ste presvedčení, že sťahovanie trezoru zvládnete aj vo vlastnej réžii, vždy dbajte na bezpečnosť. Na bezpečnosť Vašu ale aj bezpečnosť Vašich známych a priateľov ktorí Vám prídu pomôcť. Manipulácia s takýmito vecami nie je jednoduchá a riziko nebezpečenstva je veľmi vysoké.


mediatel